Geodeta Marcin Mitura – MasterGeo Lublin

Witaj!

Nazywam się Marcin Mitura i jestem geodetą w Lublinie. Doświadczenie na rynku geodezyjnym zdobywam już od 16 lat. Zapewne jesteśmy zgodni co do tego, że sumienność, precyzja i profesjonalizm są gwarancją najwyższej jakości w realizacji powierzonych zadań. Tak właśnie działa prowadzona przeze mnie firma. MasterGeo to doświadczeni i świetnie przygotowani specjaliści, wspierani w codziennej pracy przez nowoczesne rozwiązania – narzędzia i oprogramowanie. Jeśli więc potrzebujesz pomocy biegłego i cieszącego się uznaniem geodety, zgłoś się do nas.

Czym zajmuje się geodezja?

Geodezja to nic innego jak praktyczne zastosowanie wiedzy geometrycznej w odniesieniu do opisu i pomiaru powierzchni ziemi. Zarówno ziemi rozumianej jako Twoja działka, jak i tej Ziemi, na której wszyscy żyjemy, a więc całej naszej planety. Zadaniem specjalisty z zakresu geodezji jest więc zmierzyć badany teren, zarejestrować jego kształt oraz oddać relacje między konkretnym punktami rozmieszczonymi na rzeczonym obszarze. Podstawowym rezultatem naszej pracy oraz wynikiem, na który czekasz, jest odwzorowanie badanego obszaru w postaci mapy. Przygotowujemy różne rodzaje dokumentów, by wspomnieć choćby mapy do celów projektowych. Geodezja znajduje jednak znacznie szersze zastosowanie, niż jedynie mierzenie powierzchni ziemi. Pełni jedną z kluczowych ról w planowaniu przestrzennym, ponieważ w zakresie jej zainteresowań leży rzeźba terenu, różnice wysokości zarejestrowanych obiektów, występowanie bogactw naturalnych i rozmieszczenie wyrobisk, przebieg oraz charakter uzbrojenia terenu, czy rejestr gruntów i budynków.

Kiedy niezbędne są pomiary geodezyjne?

Jest wiele sytuacji, w których niezbędne mogą się okazać pomiary geodezyjne. Są one konieczne zawsze, gdy mamy do czynienia z obiektami budowlanymi, dla wzniesienia których konieczne jest pozwolenie na budowę. Mowa zarówno o małych, rodzinnych inwestycjach, jak i przedsięwzięciach angażujących wielkie środki publiczne. Służymy pomocą, jeśli wznosisz dom, jesteśmy do Twojej dyspozycji również wtedy, gdy kierujesz imponującym przedsięwzięciem infrastrukturalnym. Zajmujemy się podziałem nieruchomości  bez względu na ich późniejsze przeznaczenie. Jeśli zatem przymierzasz się do rozpoczęcia ważnych prac budowlanych, planujesz uporządkować zaniedbane dotąd kwestie własnościowe, potrzebujesz rzetelnego i precyzyjnego odwzorowania konkretnego obszaru, możesz na nas liczyć!

 

logo sgp